Ładuję...

10 najczęstszych błędów manicure hybrydowego

Porady od Hihybrid

10 najczęstszych błędów manicure hybrydowego

Hybrydy w domu? EASY! Easy like a selfie ;) Ale tak jak przy zrobieniu dobrego selfie trzeba trzymać się podstawowych zasad, tak i przy hybrydach trzeba pamiętać o prawidłowym wykonywaniu wszystkich niezbędnych czynności. Szczególnie zaczynając zabawę z hybrydami, musimy pilnować, by nie popełniać błędów, które mogą nas kosztować dobrą kondycję naszych paznokci. Jednak bez obaw – jeśli prawidłowo założymy i ściągniemy lakier hybrydowy, naszym paznokciom nic nie grozi. To nic trudnego, trzeba jedynie strzec się błędów z poniższej listy.

1. Nieodpowiednie przygotowanie płytki paznokcia

Pierwsze kroki podczas wykonywania manicure hybrydowego są często ignorowane bądź wykonywane niedbale. Jednak bez zmatowienia i odtłuszczenia płytki, baza pod lakier nie będzie się trzymać, a nakładanie lakieru nie będzie miało sensu. Do wykonania pierwszej czynności przyda się bloczek polerski, z kolei do drugiej, niezbędny będzie cleaner lub inne, specjalne preparaty. Nie zapominajcie również o odsunięciu skórek. Dzięki temu będzie łatwiej nakładać lakiery (nie zaleją skórek), płytka paznokcia będzie się wydawać dłuższa, a sam manicure wystarczy na dłużej (odrost pojawi się później). Zobacz nasze pozostałe porady i przekonaj się, jak można szybko i łatwo nakładać lakier hybrydowy!

2. Nakładanie zbyt grubych lub zbyt wielu warstw produktów

Dlaczego hybryda się marszczy? Najczęściej dzieje się tak wtedy, gdy zostanie nałożona zbyt gruba warstwa produktu. Nie warto iść na skróty! Pogląd mówiący o tym, że pomalowanie grubszej warstwy produktu skróci czas wykonywania manicure jest mylny. Po takim działaniu, lakier dobrze się nie utwardzi, a do tego będzie się marszczył i odchodził od paznokcia. Zatem, warstwy bazy, lakieru hybrydowego i topu, powinny być bardzo cienkie. Ile warstw bazy i lakieru hybrydowego nałożyć, by manicure wyglądał perfekcyjnie? W przypadku bazy, wystarczy jedna. Natomiast, co do koloru – zależy. Pierwsza warstwa koloru nie musi idealnie zakryć płytki paznokcia. Szczególnie pastelowe odcienie czy brokatowe lakiery hybrydowe, dopiero przy drugiej warstwie będą pokrywać idealnie paznokieć. Lepiej wykonać dodatkową, trzecią warstwę, niż przesadzić z grubością pojedynczej. Żeby pozbyć się nadmiaru lakieru z pędzelka, po namoczeniu aplikatora w buteleczce, wystarczy otrzeć go o jej ściankę.

3. Niezabezpieczanie wolnego brzegu paznokcia

Jeśli myślicie, że to coś skomplikowanego, uspokajamy: chodzi o to, by powietrze nie dostało się pod lakier. Aby tego uniknąć, należy zamalować wolny brzeg paznokcia. Po prostu, podczas malowania, przejeżdżamy bazą, kolorem (wszystkie warstwy) i topem również końcówkę paznokcia. Każdorazowo należy po pomalowaniu brzegu przejechać pędzelkiem po całej płytce, żeby wyrównać produkt (przy brzegu mogą się utworzyć wałeczki z lakieru – trzeba je wyrównać przed utwardzeniem). Niezabezpieczenie brzegu może spowodować, że lakier będzie się zadzierał, odpryskiwał i odchodził od paznokcia. To szczególnie ważne w przypadku ciemnych kolorów lakierów – wystające, białe końcówki paznokci, nie będą wyglądać estetycznie.

4. Nieodpowiedni czas utwardzania lakieru

Niektóre z Was, mogą zadawać sobie pytanie: dlaczego lakier hybrydowy nie wysycha? Otóż, lakiery hybrydowe, różnią się od zwykłych nie tylko sposobem aplikacji, ale również czasem „wysychania”. W przypadku hybryd, nie musimy godzinami czekać bezczynnie aż lakier wyschnie. Aby utwardzić hybrydę, należy skorzystać z odpowiedniej lampy. Standardowo bazę i top hi utwardzamy 45 sekund. Większość kolorów wymaga 60 sekund utwardzania, niektóre – te mocniej napigmentowane trzymamy w lampie 120 sekund. Pamiętajcie, aby nie wyciągać dłoni spod lampy w trakcie utwardzania kolorów! Tylko wtedy, paznokcie będą się ładnie prezentować.

5. Zalewanie skórek

Podczas nakładania poszczególnych warstw trzeba uważać, by nie zalać skórek produktem. Dlaczego? Taki manicure będzie wyglądał nieestetycznie i co gorsze – może wywołać uczulenie. Co więcej, po utwardzeniu, lakier zyska tendencję do zadzierania, co spowoduje, że łatwiej będzie odchodził od płytki. Najlepiej dobrze odsunąć skórki, obetrzeć pędzelek z lakieru i cieniutko nałożyć kropkę produktu na paznokciu przy skórce (nie dotykając jej) i dopiero wtedy malować cały paznokieć. Dodatkowa rada: po utwardzeniu pierwszej warstwy koloru, możemy delikatnie, ponownie odsunąć skórki, by łatwiej domalować lakierem cały paznokieć. Jeśli jednak, przez przypadek, skórka zostanie zalana, nadmiaru produktu można się pozbyć za pomocą drewnianego patyczka.

6. Nieprawidłowe usuwanie hybrydy

Lakiery hybrydowe nie niszczą paznokci – niszczy je nieprawidłowe usuwanie hybrydy. Odrywanie, zeskrobywanie czy piłowanie lakieru, zamiast skutecznie zmyć produkt, może tylko zaszkodzić Waszym paznokciom. Razem z warstwą lakieru, pozbywacie się wierzchnich warstw płytki paznokcia, która – wskutek takiego działania – staje się cieńsza i bardziej podatna na pękanie. Jeśli więc przywykłyście do takiego pozbywania się starego lakieru, zmieńcie swoje nawyki. Pamiętajcie o zmatowieniu topu przed nałożeniem folii nasączonych acetonem. Jeśli po zdjęciu folii lakier nie odchodzi łatwo patyczkiem, nie róbcie tego na siłę – załóżcie folię na kilka minut dłużej. Lakier należy też usuwać patyczkiem w kierunku brzegu paznokcia od skórek – w ten sposób zapobiegniemy rozwarstwieniu paznokcia. Dodatkowo, warto mieć zawsze przy sobie płatki nasączone zmywaczem, które pomogą usunąć lakier w nagłych przypadkach, poza domem.

7. Obcinanie lub piłowanie hybrydy po zrobieniu manicure

Pewnie już zdążyłyście zapamiętać, że jednym z najczęstszych błędów przy wykonywaniu manicure hybrydowego jest niezabezpieczanie wolnego brzegu paznokcia. Możecie zatem się domyślać, dlaczego nie powinnyście obcinać i piłować hybrydy oraz zmieniać kształtu paznokci już po skończeniu stylizacji. Skracając paznokieć, pozbywacie się ochrony przed brudem, tłuszczem i powietrzem, które w łatwy sposób mogą dostać się między paznokieć, a hybrydę. Takie działanie spowoduje, że lakier nie utrzyma się zbyt długo na paznokciach i zacznie się odklejać. Jeśli po nałożeniu lakieru nie jesteście zadowolone z kształtu paznokci – opiłujcie je przed nałożeniem topu.

8. Nakładanie hybrydy na paznokcie, które są w złym stanie

Nierówna, cienka lub popękana płytka paznokci to główne przeciwwskazania do wykonania manicure hybrydowego. Na takich paznokciach, baza się nie utrzyma, dlatego nakładanie jej jest bezcelowe. Podobnie jest w przypadku osób, które borykają się z chorobami dermatologicznymi paznokci. Jeśli zauważą na nich przebarwienia lub często występującą na paznokciach stóp – grzybicę, powinny niezwłocznie udać się do dermatologa. Takie paznokcie wymagają odpowiedniego leczenia, dlatego nie można ich po prostu zakrywać lakierem. Dopiero po takiej kuracji możemy cieszyć się pięknymi paznokciami pomalowanymi lakierem hybrydowym.

9. Używanie produktów różnych marek lub niskiej jakości

Kupując produkty różnych producentów, bądź te słabej jakości, nie macie pewności, że dane preparaty będą ze sobą „współpracować”. Dlatego warto wybrać jedną markę i używać bazy, lakieru i topu od jednego producenta. Tylko wtedy można mieć pewność, że efekt będzie zgodny z zamierzonym.

10. Nakładanie efektów bez zmatowienia topu

W łatwy sposób możemy zmienić stylizację, która się nam znudziła, poprzez nałożenie dodatkowej warstwy lakieru hybrydowego z brokatem, czy drobnych zdobień (np. modnych w tym sezonie kropek). Aby zdobienie się trzymało, należy jednak najpierw delikatnie zmatowić top blokiem polerskim, ewentualnie pilnikiem o gradacji 180. Ważne! Matujemy tylko top – delikatnie, tak aby nie naruszyć koloru. Po nałożeniu lakieru z drobiną czy innych zdobień utwardzamy je, a następnie na całą płytkę i wolny brzeg nakładamy i utwardzamy top. I gotowe!