Ładuję...

FREZARKA DO PAZNOKCI HYBRYDOWYCH CZY ACETON

Porady od Hihybrid

Frezarka do paznokci hybrydowych czy aceton? Skuteczne sposoby na zdejmowanie hybrydy

Twój manicure ma już ponad 2 tygodnie, a Ty zauważyłaś nieestetyczny odrost? Najwyższy czas, by wykonać nowy i znów cieszyć się pięknymi pazurkami! Zanim jednak przystąpisz do zabiegu, musisz umiejętnie zdjąć już nałożoną hybrydę. Jak wiadomo, lakier utwardzany pod lampą jest bardzo trwały, dlatego nie da się go zmyć za pomocą zwykłego zmywacza. Służą do tego dwie metody o których można przeczytać w tym artykule :) . I… o nic się nie martw – wszystkie wskazówki znajdziesz właśnie tutaj, dzięki czemu z pewnością poradzisz sobie ze zdjęciem hybrydy!

Frezarka do paznokci – do czego służy?

Frezarka to wielofunkcyjne urządzenie, które służy nie tylko do zdejmowania lakieru hybrydowego, ale także do - ogólnie pojętej - pielęgnacji paznokci rąk i stóp. Dzięki niej, można skrócić długość paznokci, nadać im odpowiedni kształt, przygotować płytkę do dalszych zabiegów stylizacyjnych, a nawet pozbyć się skórek, odcisków i zrogowaciałego naskórka. Narzędzie składa się z głowicy elektrycznej, wyposażonej w wymienne końcówki, czyli tzw. frezy, a także specjalne nakładki. W zależności od liczby obrotów, pracują szybciej lub wolniej, tym samym dając różne efekty. Do zdejmowania lakieru hybrydowego służy najczęściej frez diamentowy cylindryczny, który, obracając się, stopniowo ściera masę hybrydową. Przygotujcie się na to, że w miejscu, gdzie będziecie wykonywać tę czynność, będzie powstawał pyłek, dlatego najlepiej zabieg najlepiej wykonywać na stole lub biurku, pokrytym ręcznikiem papierowym. Dzięki temu, sprzątanie będzie bardzo szybkie i przyjemne. Minimalną moc, jaką powinna mieć frezarka, to 50 Watt oraz 4 tysiące obrotów na minutę. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych można się spotkać z urządzeniami o znacznie lepszych parametrach. Zdejmowanie hybryd wymaga ostrożności, a nieumiejętne z niej korzystanie może nawet uszkodzić płytkę. Chcąc skorzystać z tej metody, należy udać się do manicurzystki, która ukończyła odpowiedni kurs. Dla tych z Was, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hybrydą, lepszą metodą może okazać się zdejmowanie paznokci hybrydowych acetonem, co jest możliwe do wykonania w domowych warunkach.

Aceton do paznokci – szybki sposób na usunięcie hybrydy

Z pewnością wiele z Was nieraz zmywało paznokcie zmywaczem na bazie acetonu. W takich zmywaczach, stężenie tego typu substancji jest niewielkie i pozwala z łatwością usunąć z paznokci zwykły lakier. Do usuwania hybrydy trzeba już sięgnąć po aceton o wyższym stężeniu. Jest to metoda szybka, a także tania – wystarczy zaopatrzyć się w wspomniany wyżej aceton (zapłacisz za niego około 6 zł), a także specjalne folie do usuwania hybrydy. Jesteś ciekawa jak krok po kroku wygląda zdejmowanie paznokci hybrydowych przy użyciu acetonu? Instrukcję znajdziecie poniżej :)

Za pomocą bloku polerskiego, delikatnie spiłuj wierzchnią warstwę manicure (top).
Nasączone acetonem waciki w specjalnych foliach do usuwania hybrdy i owiń wokół paznokci.
W „zapakowanych” w ten sposób pazurkach, odczekaj kilka minut (czasami wystarczą 2 minuty, czasami 10).
Odwiń paznokcie, a pozostałości hybrydy zdejmij za pomocą kopytka lub drewnianych patyczków.

Uwaga!
Jeżeli w niektórych miejscach hybryda jeszcze mocno trzyma się na paznokciach, nie zdejmuj jej siłą – możesz w ten sposób uszkodzić płytkę. Wystarczy, że na wybranych paznokciach powtórzysz powyższą czynność.

Zanim jednak przystąpisz do ponownego wykonania stylizacji, warto, abyś nieco odżywiła paznokcie – nanieś na nie specjalną odżywkę w postaci lakieru. Nic się przecież nie stanie, jeżeli kolejny manicure wykonasz kilka dni od zdjęcia poprzedniej hybrydy. :) Pięknie opiłowane paznokcie, pokryte bezbarwną lub białą odżywką też mają swój naturalny urok! :) Jeżeli szukasz innych, przydatnych porad dotyczących tego, jak w domowych warunkach możesz wykonać pazurki hybrydowe i nie tylko, zajrzyj do innych artykułów, dostępnych w naszej sekcji blogowej: https://hihybrid.pl/plstore/blog/porady-od-hihybrid.