Ładuję...

JAK PRZECHOWYWAĆ LAKIERY HYBRYDOWE, ABY UTRZYMAĆ ICH TRWAŁOŚĆ I WŁAŚCIWOŚCI

Porady od Hihybrid

„Nuda” i „stagnacja” to słowa, których próżno szukać w Twoim życiu? Uwielbiasz bawić się modą, codziennie starasz się wyglądać inaczej i czerpiesz prawdziwą radość za każdym razem, gdy robisz multikolorowy mani? Jeśli na oba pytania odpowiedziałaś twierdząco, ten wpis jest zdecydowanie dla Ciebie! Pora, żebyś dowiedziała się, jak prawidłowo przechowywać lakiery hybrydowe, by na długo zachowały swoje właściwości! Gotowa? 3…, 2…, 1… zaczynamy! ;)

Prawidłowe przechowywanie lakierów hybrydowych – dlaczego jest ważne?

Kochasz to wspaniałe uczucie, gdy dopiero co zrobiony manicure hybrydowy lśni na Twoich paznokciach, zupełnie tak, jak w reklamach najdroższych, najbardziej ekskluzywnych marek kosmetycznych i modowych? Jeśli w ostatnim czasie udało Ci się zgromadzić całkiem pokaźną kolekcję lakierów hybrydowych, musisz dowiedzieć się, jak o nią dbać, by cieszyć się ich doskonałą jakością przez długi, długi czas. ;)Tymczasem, jak się okazuje, właściwe przechowywanie lakierów hybrydowych nie jest takie trudne, jak może się wydawać!

W zamian możesz zyskać pewność, że każda drogocenna buteleczka z pięknym lakierem będzie Ci służyć do ostatniej kropelki. Czy to nie brzmi wspaniale? ;)

Zanim przejdziemy do konkretnych porad, musisz wiedzieć, że na jakość Twoich lakierów hybrydowych wpływa kilka czynników, spośród których najważniejsze to:

światło,
temperatura,
częstotliwość używania.
Gdzie przechowywać lakiery hybrydowe: w suchym i chłodnym miejscu

Lakiery hybrydowe od hi hybrid zawsze przechowuj w temperaturze pokojowej – w zacienionym i suchym miejscu.

Na lakiery niekorzystnie wpływa zbyt duża wilgotność powietrza, która wzrasta np. pod wpływem gorącej kąpieli w łazience. Jeśli więc dotychczas zdarzało Ci się po skończonym mani postawić buteleczki z lakierami na półce w łazience, koniecznie je przestaw w suche, w miarę chłodne miejsce, bez dostępu do światła czy źródła ciepła (np. kaloryfera).

Jak przechowywać lakiery hybrydowe: na baczność!

„Baczność!” i nie spoczywaj, dopóki nie ustawisz pionowo wszystkich swoich buteleczek z lakierami. Wiele dziewczyn po każdym użyciu, wrzuca swoje lakiery do pudełka. Tymczasem to błąd. Na lepszą jakość i konsystencję produktu wpływa właśnie pozycja pionowa. W sklepach z łatwością kupisz ozdobne pudełka z praktycznymi przegródkami, ale swoje lakiery możesz przechowywać też na półce, biurku czy w szufladzie (pamiętaj, „na baczność!” ;) )– razem z innymi akcesoriami do mani: pilniczkami, drewnianymi patyczkami itd.

Przechowywanie lakierów hybrydowych: z daleka od lampy UV

Podczas robienia mani zdarza Ci się postawić buteleczkę z lakierem lub bazą w taki sposób, że jest narażona na bezpośrednie działanie włączonej lampy UV? Nigdy, przenigdy tak nie rób, ponieważ to prosta droga do zniszczenia produktu. W końcu lakiery twardnieją pod jej wpływem – nie strać więc ani jednej kropelki! ;)

Jak przechowywać lakiery hybrydowe? Odkręć – zakręć!

Właśnie naszła Cię ochota na hybrydowy zawrót głowy i nową, zwariowaną stylizację? Świetny pomysł! ;) Pamiętaj tylko, żeby w trakcie robienia manicure, możliwie jak najkrócej pozostawiać otwartą buteleczkę, a na koniec – dokładnie ją zakręć. To ważne, ponieważ lakier w otwartej buteleczce jest narażony na kontakt z powietrzem – to zaś powoduje jego wysychanie, a tym samym pogorszenie jakości.

Przechowywanie lakierów hybrydowych – sprawdź datę ważności

„Najlepiej zużyć przed…” – doskonale znasz te słowa z kartonów do mleka, pudełka z kawą czy herbatą i innych produktów spożywczych? Lakiery hybrydowe również mają swoją datę ważności - warto więc od czasu do czasu przyjrzeć się dacie na buteleczce i co kilka miesięcy zrobić porządek w swojej kolekcji. W końcu nawet prawidłowo przechowywane lakiery tracą swoją datę ważności i mogą skutecznie odebrać Ci przyjemność przy tworzeniu efektownego mani.

Wyrzuć przeterminowane lakiery i zastąp je nowymi – w końcu będziesz miała pretekst, by bezwstydnie zamówić z naszego sklepu kilka uroczych, kolorowych skarbów!