Ładuję...

JAK ZROBIĆ MANICURE HYBRYDOWY?

Porady od Hihybrid

JAK ZROBIĆ MANICURE HYBRYDOWY?

CO BĘDZIE POTRZEBNE:

- baza do lakieru hybrydowego

- lakier hybrydowy w wybranym kolorze

- top no wipe

- lampa

 

Nałożenie bazy

Po przygotowaniu i odtłuszczeniu płytki czas na nałożenie bazy. Dobrze „wycieraj” o ścianki butelki pędzelek, by nałożyć cienką warstwę produktu. Malujemy całą płytkę paznokcia zaczynając od skórek (nie dotykając ich) aż po koniec paznokcia. Pamiętaj też o zabezpieczeniu tzw. wolnego brzegu paznokcia by manicure lepiej się trzymał. Na koniec raz jeszcze przejedź po całej płytce pędzelkiem by wyrównać ewentualne nierówności.

Utwardzenie bazy

Utwardzamy bazę przez 45 sekund (tj. klikając raz na przycisk). Pamiętaj by wkładać do lampy całą dłoń. Zwróć uwagę, że lampa hi ma tak wyprofilowane światła, że układają się jak paznokcie – w łuk. Dlatego zawsze logo hi powinno znajdować się po prawej stronie dłoni. Na koniec utwardź osobno kciuk.

Nałożenie lakieru hybrydowego.

Przed Tobą najlepsza część zadania, czyli wybór i nakładanie lakierów hybrydowych. Większość z nich będzie potrzebowała dwóch, a czasem nawet trzech warstw. Wszystko zależy od rodzaju lakieru, jego krycia, jak również efektu, jaki pragniesz uzyskać. Każdą warstwę lakierów hybrydowych musisz utwardzić pod lampą. Dopóki tego nie zrobisz, lakier nie zastygnie. Dzięki temu możesz bez problemu eksperymentować czy od nowa pomalować paznokieć, jeśli nie uda Ci się to za pierwszym razem. Większość kolorów utwardzaj 60 sekund (szybko dwa razy naciśnij przycisk na lampie). Niektóre kolory – te mocniej napigmentowane (111, 114, 201, 214, 215, 228, 320, 321, 322, 401, 403, 404, 406, 411, 413, 415, 416) należy utwardzać 120 sekund. Podobnie jak przy nakładaniu lakieru bazowego, tutaj również nie zapominaj o zabezpieczeniu wolnego brzegu.

Nałożenie topu

Po nałożeniu i utwardzeniu wszystkich warstw lakieru, przyjdzie czas na nałożenie ostatniej warstwy, jaką jest top no wipe. Tak samo jak poprzednio – cienka warstwa, na całej płytce wraz w wolnym brzegiem. Top utwardzamy 45 sekund. Jest to top no wipe, to znaczy, że nie wymaga przemywania nail cleanerem po utwardzeniu.

Gotowe :)