Ładuję...

Przygotowanie płytki paznokcia

Porady od Hihybrid

Przygotowanie płytki paznokcia

KROK 1. SKÓRKI

Zajmij się skórkami – odsuń je za pomocą drewnianego patyczka. Możesz też wycinać skórki, ale jeśli nigdy tego nie robiłaś może to być zbyt trudne – najlepiej zacząć od odsuwania. Skórki odsuwamy, żeby nie zalać ich przy nakładaniu lakierów. Poza tym płytka wydaje się dłuższa i odrost pojawia się później.

KROK 2. KSZTAŁT PAZNOKCIA

Nadaj swoim paznokciom upragniony kształt za pomocą pilnika o gradacji 180. Pamiętaj by trzymać pilnik prostopadle do paznokcia.

KROK 3. ZMATOWIENIE PŁYTKI

Nie zapominaj o zmatowieniu płytki paznokcia bloczkiem polerskim. Nie powinnaś używać w tym celu żadnych pilników, ponieważ są zbyt ostre i szorstkie. Rób to w sposób delikatny – matuj, a nie piłuj.

KROK 4. ODTŁUSZCZANIE

Kończąc przygotowania przetrzyj płytkę paznokci wacikiem bezpyłowym nasączonym odtłuszczaczem, czyli nail cleanerem. Płytka powinna być idealnie czysta przed nałożeniem bazy. Jeśli przez przypadek ubrudzisz lub zatłuścisz paznokieć, przemyj go jeszcze raz. W przeciwnym razie baza nie będzie się dobrze trzymać.

Pamiętaj by używać w tym celu specjalnych wacików bezpyłowych. Takie zwykłe kosmetyczne się nie nadają bo zostawiają włókna i cząsteczki.