Ładuję...

USUWANIE SKÓREK Z PAZNOKCI PRZED NAŁOŻENIEM HYBRYDY

Porady od Hihybrid

Usuwanie skórek z paznokci przed nałożeniem hybrydy – jak je wykonać i dlaczego warto o tym pamiętać?

Skórki, które narastają na płytkę paznokcia to problem, który dotyczy zarówno początkujących, jak i doświadczonych pasjonatek manicure hybrydowego. Długie, wyschnięte, często popękane skórki, nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale również sprawiają ból. Warto zatem je odsunąć, by manicure hybrydowy prezentował się perfekcyjnie. Jak to zrobić i jakich narzędzi do tego użyć? Podpowiadamy!

Usuwanie skórek z paznokci – jak się przygotować?

Przed przystąpieniem do usuwania skórek z paznokci, warto zaopatrzyć się w akcesoria, które przydadzą się do przeprowadzenia tego procesu. Wiele dziewczyn do odsunięcia skórek poleca drewniany patyczek o ściętych brzegach, ponieważ jest to bezpieczny i bezbolesny sposób na przygotowanie paznokcia do perfekcyjnego mani. Można także całkowicie usunąć skórki za pomocą cążków lub frezarki, lecz wymaga to dużej precyzji, dlatego też w domowych zaciszu rekomendujemy używanie drewnianego patyczka.

Żeby proces usuwania skórek przed hybrydą przebiegł sprawnie, warto pamiętać o wcześniejszym ich zmiękczeniu. Pozbywanie się sztywnych i mocno przesuszonych skórek może w prosty sposób doprowadzić do skaleczenia. Dodatkowo, takie działanie może spowodować, że w macierzy paznokci zajdą niekorzystne zmiany – paznokcie staną się kruche i pogorszy się ich struktura. Skórki można zmiękczyć na dwa sposoby: podczas ciepłej kąpieli lub przygotowując specjalną kąpiel tylko dla dłoni. W tym celu, wystarczy nalać do miski ciepłą wodę i dodać kilka kropel olejku, np. jojoba. W takiej miksturze należy moczyć ręce przez ok. 5 minut.

Jak usuwać skórki z paznokci?

Po kąpieli, dłonie należy osuszyć ręcznikiem, a w skórki wmasować tłusty krem lub specjalną odżywkę. To spowoduje, że skórki będą należycie zmiękczone i natłuszczone. Dopiero po wykonaniu tych czynności, można się zabrać za ich usuwanie. W przypadku, gdy skórki nie narastają na płytkę paznokcia, wystarczy odsunąć je przy pomocy drewnianego patyczka. Jeżeli proces ten okaże się trudny do wykonania, dobrze jest nieco dłużej pomoczyć dłonie w kąpieli. W przypadku, gdy skórki mocno zachodzą na płytkę paznokcia i ich odsunięcie sprawia, że wyglądają one nieestetycznie, lepszym rozwiązaniem będzie ich wycięcie. Trzeba jednak pamiętać, żeby wykonać to precyzyjnie – skaleczenie w tym miejscu, może być bolesne.

Do wycięcia skórek przydadzą się ostre cążki. Należy wsunąć pod skórkę ostrą część cążek, a następnie delikatnie ją wycinać, w kierunku od lewej do prawej. Skórek nie wolno ciągnąć do góry i szarpać! Jeśli zachodzi taka konieczność to znak, że użyte do tego celu narzędzie jest niewystarczająco ostre. Do usunięcia skórek z paznokci można użyć również radełka z kopytkiem lub frezarki. To ostatnie narzędzie jest jednak zarezerwowane tylko i wyłącznie dla wprawionych w tej dziedzinie dziewczyn i najpewniej będzie udać się do kosmetyczki.

Pamiętaj!

Jeśli użyłaś cążek i przez przypadek doszło do skaleczenia, koniecznie zdezynfekuj to miejsce za pomocą spirytusu salicylowego, wody utlenionej lub płynu o działaniu antyseptycznym. Po odczekaniu chwili, możesz bezpiecznie kontynuować malowanie pazurków.

Usuwanie skórek przed hybrydą – gwarancja perfekcyjnego manicure

Żeby paznokcie zachowały piękny wygląd, po usunięciu skórek, warto wymoczyć dłonie w ciepłej wodzie. W ten sposób, można łatwo pozbyć się z dłoni resztek skórek oraz użytych wcześniej kosmetyków nawilżających. Po kąpieli wodnej, skórki warto dodatkowo posmarować oliwką, która je odżywi i wygładzi. Zabieg usuwania skórek z paznokci warto przeprowadzać regularnie, najlepiej pomiędzy kolejnymi stylizacjami. Wszystko dlatego, że popękane i przesuszone skórki wyglądają nieestetycznie, a przy tym, bardzo często są bolesne i mogą wywoływać infekcje. Brak odpowiedniej pielęgnacji skórek spowoduje, że nawet najlepiej wykonany manicure hybrydowy straci na swojej efektownośc

Skórki przy paznokciach – jak o nie dbać?

Skórki bardzo łatwo przesuszyć, co zdecydowanie pogarsza ich kondycję. Tym samym warto sięgać po kremy do rąk, bogate w witaminy A i E. Dobrym pomysłem na piękny wygląd skórek jest także częste sięganie po różnego rodzaju oliwki z olejkami, które mają właściwości odżywcze i regenerujące, (takim olejkiem jest np. olejek jojoba i słodkich migdałów).

Doskonale znamy potrzeby miłośniczek hybrydowego mani, dlatego też w ofercie hi hybrid dostępna jest żelowa oliwka do skórek i paznokci. Chroni skórki przed wysuszeniem, zmiękcza i odżywia je, dzięki czemu odsuwanie skórek przez wykonaniem nowego manicure jest easy like a selfie! ;)

Warto również pamiętać, że używane do prac domowych detergenty mocno przesuszają skórę, dlatego sięgając po nie, należy używać rękawiczek.

Więcej porad, które pomogą Wam wykonać idealny manicure hybrydowy, znajdziecie na poradniku hi hybrid!